Keramické kachle a obrazy


Žáby

Od dětství mám ráda žáby. Všechny. Dokonce i ropuchy. Staly se součástí mé zahrady a spolu s ježky stálými obyvateli. Zajímal mě také jejich vývoj. Je nádherné vidět tu proměnu - vajíčko - pulec - žába. Jsou velmi ohrožené zásahy nás, lidí. Je třeba je chránit, ostatně jako všechny ohrožené obojživelníky. A že jsou ropuchy škaredé ? Vůbec ne ! Třeba ropucha zelená - je krásná !  Všechny mají nádherné oči. Několik fotek ropuchy obecné ( Bufo-bufo ), ropuchy zelené ( Bufo viridis ).

Pokud jde o foto ropuch, jsou to většinou jedinci, kteří byli v mé péči z důvodu nějakého zranění na dobu nezbytně  nutnou. Na časté dotazy z mého webu k chovu ropuch tedy připomínám : NELZE chovat naše ropuchy v zajetí jen pro svoje potěšení a radost. Jsou zákonem přísně chráněné a přesun z přírody do zajetí je bez povolení nepřípustný. Také přemisťování do jiných lokalit je podle zákona postižitelné. V Evropě se šíří smrtelná choroba žab tzv. chytridiomykoza a přemisťování by k rozšíření choroby přispělo. Zatím u nás není situace dramatická, ale ... opatrnosti nezbývá. Ropuchy jsou i na našich zahradách a jsou opravdu velmi užitečné. Chraňme je ! Úkryt si většinou najdou samy, za trochu vody ( bazének, mělká nádoba ) jsou vděčné. Vodu potřebují v době rozmnožování ( kolem velikonoc ), jinak se spokojí jen s vlhkem. Místu, kde se narodily, jsou věrné a vracejí se tam.  

Od září 2010 - počátek chovu pralesniček - Dendrobates. Jako první byly dendrobates auratus blue. Postupně následovaly další, viz foto. Chov se také obohatil o žáby rohatky a parosničky srdíčkové (discophus guineti).


žáby

Ropuška

Ropuška
30.9.2009 jsem na zahradě objevila malou ropušku, cca 2,5 cm. Je vidět, že se někde v blízkosti úspěšně rozmnožily.

—————

Šůra - r. obecná

Šůra - r. obecná
 " Nejlepší je odpočívat, nějak moc jsem přibrala, však taky baštím . "

—————

Šůra - r. obecná

Šůra - r. obecná
" Vylezu nahoru ? Nějak jsem ztloustla . " ( 27.7.2009 )

—————

Rája

Rája
Ropucha zelená " Rája " se během léta pořádně vykrmila ale také krásně vybarvila. ( 27.7.2009 ) 

—————

Rája

Rája
27.7.2009 - Ropucha zelená "Rája" se blahobytně sluní.

—————

Šůra

Šůra
Musím si ji prohlédnout, ale stejně jsem krásnější já. A hlavně tlustší.

—————

Šůra

Šůra
No tohle ! Dali mi sem kamarádku. Plastovou !

—————

Šůra

Šůra
1.7.2009 - už vím, jak se jmenuju. Zdržuju se tady už dlouho, tak mi konečně dali jméno. Říkají mi Šůra, nevím proč. Jsem krásná a mám nejkrásnější oči ze všech ropuch. Koukněte !

—————

Na lovu

Na lovu
Sameček r.o. čeká na pohyb ponravy, jinak neloví. Ropuchy loví jen potravu pohybující se. V tomto případě to byla otázka několika minut a takto velká ponrava z kompostu okamžitě zmizela v útrobách žabáka.

—————

Na lovu

Na lovu
Sameček ropuchy obecné číhá na potravu. V tomto případě na larvu Potemníka Brazilského ( Zophobase ). Tím nepohrdne žádná žába. Zřejmě pochoutka.

—————


Krajiny

Nebyly nalezeny žádné záznamy.


žáby

Rosnička - Kdyně - Hyla arborea

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň DOBROVOLNÝ EKOLOGICKÝ SPOLEK – OCHRANA PTACTVA Záchranná stanice živočichů Plzeň www.desop.cz   27. 3. 2021   Pravděpodobně přijela s kedlubny až z Řecka   Neobvyklého zvířecího pacienta jsme přijali tuto středu (24. 3. 2021) z prodejny...

—————

—————

—————

Rosnice Šalamounská Litoria thesaurensis

Rosnice mají krásné oči.

—————

Rosnice Šalamounská Litoria thesaurensis

Tyto rosnice jsou žáby s noční aktivitou, dobře šplhají a skáčou, pohybují se ve větvích a vegetaci. Velikost zatím mezi 4 - 5 cm.

—————

Rosnice Šalamounská Litoria thesaurensis

Rosnice Šalamounská  Litoria thesaurensis - 7.7.2016 - 10 ks Původ Šalamounovy ostrovy.

—————

Dendrobates tinctorius

Nový přírůstek - 19.10. 2015. 4 žabky, dvě cca 2,5 cm a dvě cca 1,5cm. Dospívají ve 3 letech. Země původu Guyana, Surinam.

—————

Dendrobates azureus

Konečně! Moje vysněná pralesnička - dendrobates azureus. Zatím je to miminko cca 1,5 cm. Tyto pralesničky žijí v tropických pralesích severní části Jižní Ameriky. Většina druhů žije na zemi, případně v pralesním podrostu několik metrů nad zemí.

—————

Dendrobates azureus

První dendrobates azureus - srpen 2015.

—————

Dendrobates leucomelas

Nově od 28.3.2015

—————