Keramické kachle a obrazy


Žáby

Od dětství mám ráda žáby. Všechny. Dokonce i ropuchy. Staly se součástí mé zahrady a spolu s ježky stálými obyvateli. Zajímal mě také jejich vývoj. Je nádherné vidět tu proměnu - vajíčko - pulec - žába. Jsou velmi ohrožené zásahy nás, lidí. Je třeba je chránit, ostatně jako všechny ohrožené obojživelníky. A že jsou ropuchy škaredé ? Vůbec ne ! Třeba ropucha zelená - je krásná !  Všechny mají nádherné oči. Několik fotek ropuchy obecné ( Bufo-bufo ), ropuchy zelené ( Bufo viridis ).

Pokud jde o foto ropuch, jsou to většinou jedinci, kteří byli v mé péči z důvodu nějakého zranění na dobu nezbytně  nutnou. Na časté dotazy z mého webu k chovu ropuch tedy připomínám : NELZE chovat naše ropuchy v zajetí jen pro svoje potěšení a radost. Jsou zákonem přísně chráněné a přesun z přírody do zajetí je bez povolení nepřípustný. Také přemisťování do jiných lokalit je podle zákona postižitelné. V Evropě se šíří smrtelná choroba žab tzv. chytridiomykoza a přemisťování by k rozšíření choroby přispělo. Zatím u nás není situace dramatická, ale ... opatrnosti nezbývá. Ropuchy jsou i na našich zahradách a jsou opravdu velmi užitečné. Chraňme je ! Úkryt si většinou najdou samy, za trochu vody ( bazének, mělká nádoba ) jsou vděčné. Vodu potřebují v době rozmnožování ( kolem velikonoc ), jinak se spokojí jen s vlhkem. Místu, kde se narodily, jsou věrné a vracejí se tam.  

Od září 2010 - počátek chovu pralesniček - Dendrobates. Jako první byly dendrobates auratus blue. Postupně následovaly další, viz foto. Chov se také obohatil o žáby rohatky a parosničky srdíčkové (discophus guineti).


žáby

Rosnička - Kdyně - Hyla arborea

TISKOVÁ ZPRÁVA DES OP Plzeň DOBROVOLNÝ EKOLOGICKÝ SPOLEK – OCHRANA PTACTVA Záchranná stanice živočichů Plzeň www.desop.cz   27. 3. 2021   Pravděpodobně přijela s kedlubny až z Řecka   Neobvyklého zvířecího pacienta jsme přijali tuto středu (24. 3. 2021) z prodejny...

—————

—————

—————

Rosnice Šalamounská Litoria thesaurensis

Rosnice mají krásné oči.

—————

Rosnice Šalamounská Litoria thesaurensis

Tyto rosnice jsou žáby s noční aktivitou, dobře šplhají a skáčou, pohybují se ve větvích a vegetaci. Velikost zatím mezi 4 - 5 cm.

—————

Rosnice Šalamounská Litoria thesaurensis

Rosnice Šalamounská  Litoria thesaurensis - 7.7.2016 - 10 ks Původ Šalamounovy ostrovy.

—————

Dendrobates tinctorius

Nový přírůstek - 19.10. 2015. 4 žabky, dvě cca 2,5 cm a dvě cca 1,5cm. Dospívají ve 3 letech. Země původu Guyana, Surinam.

—————

Dendrobates azureus

Konečně! Moje vysněná pralesnička - dendrobates azureus. Zatím je to miminko cca 1,5 cm. Tyto pralesničky žijí v tropických pralesích severní části Jižní Ameriky. Většina druhů žije na zemi, případně v pralesním podrostu několik metrů nad zemí.

—————

Dendrobates azureus

První dendrobates azureus - srpen 2015.

—————

Dendrobates leucomelas

Nově od 28.3.2015

—————


Krajiny

Nebyly nalezeny žádné záznamy.


žáby

Ropuška

Ropuška
30.9.2009 jsem na zahradě objevila malou ropušku, cca 2,5 cm. Je vidět, že se někde v blízkosti úspěšně rozmnožily.

—————

Šůra - r. obecná

Šůra - r. obecná
 " Nejlepší je odpočívat, nějak moc jsem přibrala, však taky baštím . "

—————

Šůra - r. obecná

Šůra - r. obecná
" Vylezu nahoru ? Nějak jsem ztloustla . " ( 27.7.2009 )

—————

Rája

Rája
Ropucha zelená " Rája " se během léta pořádně vykrmila ale také krásně vybarvila. ( 27.7.2009 ) 

—————

Rája

Rája
27.7.2009 - Ropucha zelená "Rája" se blahobytně sluní.

—————

Šůra

Šůra
Musím si ji prohlédnout, ale stejně jsem krásnější já. A hlavně tlustší.

—————

Šůra

Šůra
No tohle ! Dali mi sem kamarádku. Plastovou !

—————

Šůra

Šůra
1.7.2009 - už vím, jak se jmenuju. Zdržuju se tady už dlouho, tak mi konečně dali jméno. Říkají mi Šůra, nevím proč. Jsem krásná a mám nejkrásnější oči ze všech ropuch. Koukněte !

—————

Na lovu

Na lovu
Sameček r.o. čeká na pohyb ponravy, jinak neloví. Ropuchy loví jen potravu pohybující se. V tomto případě to byla otázka několika minut a takto velká ponrava z kompostu okamžitě zmizela v útrobách žabáka.

—————

Na lovu

Na lovu
Sameček ropuchy obecné číhá na potravu. V tomto případě na larvu Potemníka Brazilského ( Zophobase ). Tím nepohrdne žádná žába. Zřejmě pochoutka.

—————